Kategórie
 
 
 
 
 
Pre 5-8 osôb

Solárna zostava 5 TLP ACR (KS2100) bez zásobníka

Kód produktu:SOL41
Dodacia lehota
Dodacia lehota: do 14 pracovných dní
Bežná cena: 2.980,00 € Uchytenie: vyber uhol strechy: 1.950,00 €
:

MOŽNOSŤ VYUŽITIA DOTÁCIE ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM VO VÝŠKE -1750eur

Absorbér: Al-Cu

Rozvody: meď

Pokrytie absorbéra: BlueTEC

Solárna súprava Solárna súprava 5 TLPACR-500 (KS2100) je určená na vykurovanie úžitkovej vody pre štandardné potreby 5-8 osôb s optimálnym nastavením solárnych kolektorov. Základné prvky súpravy pozostávajú z  5 plochých kolektorov typu KS2100F TLP ACR  o celkovej hrubej ploche  10,3 m 2  a 2-cievkového ohrievača teplej vody s objemom  500 litrov .

Možné aplikácie

Úspory v spotrebe tepla na vykurovanie teplej vody sú v priemere medzi 50 a 60% ročne. V mesiacoch apríl až september môže pokrytie potrieb tepla dosiahnuť 90-100% v závislosti od výberu vo vzťahu k potrebám a prevádzkovým podmienkam.

Solárna súprava môže byť použitá v obytných, prevádzkových, kancelárskych a iných budovách, kde je dopyt po využiteľnej vode. Solárne kolektory môžu byť inštalované na šikmej alebo plochej streche, ako aj na fasáde budovy alebo na zemi vďaka širokej škále montážnych konzol. Odporúčaný sklon kolektorov pre celoročnú prevádzku: od 30 do 45 °. 

Solárna súprava so zodpovedajúcimi komponentmi uľahčuje výber a dokončenie systému a zároveň znižuje investičné náklady a umožňuje používanie programu rozšírenia záruky. Je potrebné objednať iba montážne konzoly (v závislosti od podmienok inštalácie) a potrubia (v závislosti od požadovanej dĺžky).

Krátka charakteristika

Použitie solárnej súpravy HEWALEX 5 TLPACR-500 (KS2100) sa odporúča, keď sa očakáva najvyššia  účinnosť práce. To je zabezpečené plochými doskovými kolektormi so špeciálnym antireflexným sklom, Solárna súprava je určená pre osoby, ktoré tiež očakávajú rozšírené funkcie regulátora, napr. Prevádzku cirkulačného čerpadla, spoluprácu s kotlom alebo spoluprácu s dvomi samostatnými poliami solárneho kolektora (napr. Na strechách východ - západ). Taktiež je možné pracovať so systémom EKONTROL pre diaľkový dohľad nad prácou cez internet. Regulátor G422 spolupracuje s elektronickým prietokomerom zabudovaným do riadiacej a prečerpávacej jednotky. Presné meranie prietoku glykolu v solárnom systéme umožňuje jeho nepretržitú kontrolu a prípravu presných zostatkov rekuperácie tepla a vytváranie štatistických údajov.

KS2100F TLP ACR

Solárny kolektor KS2100 F  TLP ACR zaručuje maximálnu  účinnosť vďaka použitiu špeciálneho skla z antireflexného skla. Absorbér je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov - hliníka a medi (Al-Cu) v technológii laserového zvárania. Vysoká účinnosť sa dosahuje aj použitím vysoko selektívneho absorpčného povlaku (PVD) a úplnej tepelnej izolácie skrine . Hrubá plocha absorbéra je 2,06 m²

Solárny kolektor KS2100F TLP ACR zaručuje maximálnu účinnosť vďaka použitiu antireflexného skla. Absorbér je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov - hliníka a medi (Al-Cu) v technológii laserového zvárania. Vysoká účinnosť sa dosahuje tiež použitím vysoko selektívneho pohlcovania (PVD) a úplnej tepelnej izolácie krytu.

Možné aplikácie
Solárne kolektory KS2100F TLP ACR sú určené na prevádzku v malých i veľkých solárnych zariadeniach. Vzhľadom na zvýšenú účinnosť práce sa kolektor využíva v situáciách, kde sa očakávajú najvyššie výnosy tepla s priaznivými investičnými nákladmi (nižšia cena v porovnaní s kolektormi meď-meď). Používajú sa v systémoch na vykurovanie teplej vody z vodovodu v jedno- a viacpodlažných budovách, ako aj v úžitkových, priemyselných a iných budovách. Ich použitie je možné aj v prípade vykurovania vody v bazéne a podporného vykurovania budov. Odporúčaný sklon kolektorov pre celoročnú prevádzku je 30-45 °. Upevňovacie systémy umožňujú inštaláciu kolektorov na rôzne typy plochých strešných krytín.

Sklo z antireflexného skla (AR) používané v najvyššej triede X1 prenáša slnečné žiarenie, ovplyvňuje vysokú optickú účinnosť 82,7% potvrdená certifikátom Solar Keymark. Tepelná izolácia z minerálnej vlny, v spodnej časti ako aj jej stien, zabezpečuje nízke tepelné straty.

Podrobné vlastnosti solárneho kolektora KS2100F TLP ACR

 • Absorbér z hliníka a medi (Al-Cu)
 • Antireflexné sklo (trieda X1)
 • Teleso z hrubostenného hliníkového plechu
 • Univerzálne možnosti pripojenia a inštalácie
 • Atraktívny dizajn a funkčnosť
 • Používané aj v priemysle atď.
 • Selektívny krycí typ PVD (95% / 5%)
 • Úplná tepelná izolácia krytu
 • Ochrana pred prehriatím
 • Nízky prietok absorbéra
 • Pohodlie montáže a servisných prác
 • Priaznivé záručné podmienky - 10 rokov

Čerpacia a riadiaca jednotka ZPS 18e-01 ECO

Čerpacia a riadiaca jednotka ZPS 18e-01 ECO umožňuje inštaláciu na vhodnom mieste na stene. Obsahuje regulátor G422 s rozšíreným rozsahom funkcií, vysoko účinné cirkulačné čerpadlo série Wilo-Yonos PARA, 4 teplotné snímače, teplomer a manometer a plniace-vypúšťacie ventily. Plášť je vyrobený z estetickej a nehorľavej tepelnej izolácie.

Rozšírený rozsah funkcií regulátora G422

Možnosť ovládania jedného zo 17 montážnych schém, spolupráca s kotlom, cirkulačným čerpadlom a systémom EKONTROL pre diaľkové monitorovanie prostredníctvom internetu. Rozsiahle informácie a diagnostika solárnych inštalácií. Štatistické údaje uvedené na grafickej obrazovke vám umožňujú pozorovať účinky inštalácie.

Ochrana proti prehriatiu

Ochrana proti prehriatiu v dôsledku systému potrubia s užitočným absorbérom a ochranných funkcií regulátora (vrátane funkcie dovoleniek). Potrubný systém absorbéra umožňuje rýchle automatické odstránenie glykolu v počiatočnej fáze stagnácie solárneho kolektora.

HEWALEX Dražice OKC 500 NTRR/SOL

Ohrievač úžitkovej vody s objemom 500 litrov s 2 cievkami pre spoluprácu so solárnym zariadením a kotlom napr. plynovým kotlom, alebo kotlom na tuhé palivá. Svojim menovitým výkonom zaručujú dostatočné množstvo TUV pre bytové jednotky, prevádzky, reštaurácie a podobné zariadenia Odolnosť proti korózii je zabezpečená zakrytím vnútorného povrchu ochrannou vrstvou Crystal Enamel®, tepelné straty minimalizujú tepelnú izoláciu ThermoGen®.

Zloženie zostavy:

Položka počet
Solárny kolektor KS2100F TLP ACR 5
Pripojovacia sada ZPKS 5 - sada kompenzátorov, záslepiek a t-kus s odvzdušňovacím ventilom 1
Čerpadlová zostava ZPS 18e-01 ECO- zostava s nízkoenergetickým čerpadlom, teplotnými snímačmi, elektronickým regulátorom, prietokomerom, tlakomerom, poistným ventilom uzatváracími kohútmi osadená do polystyrénového púzdra. 1
Expanzná nádoba ZNP 24DS - expanzná nádoba na glykol o objeme 24 litrov 1
Teplonosná kvapalina Termsol EKO -25°C 30 l

 

Prílohy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia