Kategórie
 
 
 
 
 
Pre 5-8 osôb

Solárna zostava GOLD TLP bez zásobníka

Kód produktu:SOL41
Dodacia lehota
Dodacia lehota: bežne skladom
Bežná cena: 2.980,00 € Uchytenie: vyber uhol strechy: 1.950,00 €
:

MOŽNOSŤ VYUŽITIA DOTÁCIE ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM VO VÝŠKE -1750eur

Absorbér: Al-Cu

Rozvody: meď

Pokrytie absorbéra: BlueTEC

Solárny set GOLD TLP 500 bez zásobníka je určený k ohrevu teplej úžitkovej vody pre 5-8 osôb. Sada obsahuje päť plochých kolektorov s celkovou absorpčnou plochou 9,0 m2,  a všetky prvky potrebné na spustenie systému. Výnimkou je potrubie na prepojenie kolektorov so zásobníkom TÚV a konštrukcia na uchytenie panelov, ktorú je nutné doobjednať.

Zloženie solárnych kolektorov KS2100F TLP ACR v kompletnej sade zaručuje spoľahlivú prevádzku počas celej doby životnosti.

Zloženie zostavy:

Položka počet
Solárny kolektor KS2100F TLP ACR 5
Pripojovacia sada ZPKS 5 - sada kompenzátorov, záslepiek a t-kus s odvzdušňovacím ventilom 1
Čerpadlová zostava ZPS 18e-01 ECO- zostava s nízkoenergetickým čerpadlom, teplotnými snímačmi, elektronickým regulátorom, prietokomerom, tlakomerom, poistným ventilom uzatváracími kohútmi osadená do polystyrénového púzdra. 1
Expanzná nádoba ZNP 24DS - expanzná nádoba na glykol o objeme 24 litrov 1
Teplonosná kvapalina Termsol EKO -25°C 30 l

Solárny kolektor KS2100F TLP ACR zaručuje maximálnu účinnosť vďaka použitiu antireflexného skla. Absorbér je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov - hliníka a medi (Al-Cu) v technológii laserového zvárania. Vysoká účinnosť sa dosahuje tiež použitím vysoko selektívneho pohlcovania (PVD) a úplnej tepelnej izolácie krytu.

Možné aplikácie
Solárne kolektory KS2100F TLP ACR sú určené na prevádzku v malých i veľkých solárnych zariadeniach. Vzhľadom na zvýšenú účinnosť práce sa kolektor využíva v situáciách, kde sa očakávajú najvyššie výnosy tepla s priaznivými investičnými nákladmi (nižšia cena v porovnaní s kolektormi meď-meď). Používajú sa v systémoch na vykurovanie teplej vody z vodovodu v jedno- a viacpodlažných budovách, ako aj v úžitkových, priemyselných a iných budovách. Ich použitie je možné aj v prípade vykurovania vody v bazéne a podporného vykurovania budov. Odporúčaný sklon kolektorov pre celoročnú prevádzku je 30-45 °. Upevňovacie systémy umožňujú inštaláciu kolektorov na rôzne typy plochých strešných krytín.

Sklo z antireflexného skla (AR) používané v najvyššej triede X1 prenáša slnečné žiarenie, ovplyvňuje vysokú optickú účinnosť 82,7% potvrdená certifikátom Solar Keymark. Tepelná izolácia z minerálnej vlny, v spodnej časti ako aj jej stien, zabezpečuje nízke tepelné straty.

Podrobné vlastnosti solárneho kolektora KS2100F TLP ACR

Absorbér z hliníka a medi (Al-Cu)

Antireflexné sklo (trieda X1)

Teleso z hrubostenného hliníkového plechu

Univerzálne možnosti pripojenia a inštalácie

Atraktívny dizajn a funkčnosť

Používané aj v priemysle atď.

Selektívny krycí typ PVD (95% / 5%)

Úplná tepelná izolácia krytu

Ochrana pred prehriatím

Nízky prietok absorbéra

Pohodlie montáže a servisných prác

Priaznivé záručné podmienky - 10 rokov

 

Osvedčené technické riešenia a presné prevedenie solárneho kolektora
Technické riešenia v oblasti výroby solárnych kolektorov, ako aj výrobných technológií sú založené 25 ročných skúsenostiach . Technológia laserového zvárania zaistila najvyššiu presnosť a kvalitu absorbérov hliníka a medi (Al-Cu). Spojenie absorbéra s potrubím prebieha presne bez akéhokoľvek ďalšieho spojiva, vyznačujúceho sa maximálnou mechanickou pevnosťou a najvyšším koeficientom prestupu tepla. Krytie PVD typu absorbéra je charakterizované vysokou absorpciou slnečného žiarenia (95%) s minimálnou tepelnou emisiou (5%).

Prílohy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia