Kategórie
 
 
 
 
 
Pre 5-8 osôb

Solárna zostava GOLD TLP AC 500

Kód produktu:94.41.01
Dodacia lehota
Dodacia lehota: do 7 pracovných dní
Bežná cena: 3.560,00 € Uchytenie: vyber uhol strechy: 2.540,00 €
:

Absorbér: hliník

Rozvody: meď

Pokrytie absorbéra: BlueTEC

Solárny set GOLD TLP AC 500 je určený k ohrevu teplej úžitkovej vody pre 5-8 osôb. Sada obsahuje päť plochých kolektorov s celkovou absorpčnou plochou 9,0 m2, ohrievač teplej vody s dvoma výmenníkmi o objeme 500 litrov a všetky prvky potrebné na spustenie systému. Výnimkou je potrubie na prepojenie kolektorov so zásobníkom TÚV a konštrukcia na uchytenie panelov, ktorú je nutné doobjednať.

Zloženie solárnych kolektorov KS2100 TLP AC v kompletnej sade zaručuje spoľahlivú prevádzku počas celej doby životnosti.

Zloženie zostavy:

Položka počet
Solárny kolektor KS 2100 TLP AC 5
Pripojovacia sada ZPKS 5 - sada kompenzátorov, záslepiek a t-kus s odvzdušňovacím ventilom 1
Čerpadlová zostava ZPS 18e-01 ECO- zostava s nízkoenergetickým čerpadlom, teplotnými snímačmi, elektronickým regulátorom, prietokomerom, tlakomerom, poistným ventilom uzatváracími kohútmi osadená do polystyrénového púzdra. 1
Zásobník TÚV Dražice OKC 500 NTRR/SOL - zásobník TÚV s dvoma výmenníkmi s možnosťou vloženia elektrickej špirály 1
Expanzná nádoba ZNP 24DS - expanzná nádoba na glykol o objeme 24 litrov 1
Sada PC 200/300/400/500 - sada na prepojenie zásobníka s čerpadlovou zostavou 1
Teplonosná kvapalina Termsol EKO -25°C 30 l

Schéma zapojenia:

Popis kolektora:

Ploché slnečné kolektory KS2100 TLP AC možno využiť najmä pri ohreve teplej úžitkovej vody, vody v bazéne, ako aj podporu vykurovania rodinného domu.

Solárny kolektor KS2100 TLP AC bol navrhnutý tak, aby získal zákazníka atraktívnou predajnou cenou za použitia hliníka v absorpčnej doske namiesto medeného plechu. zväčšená hrúbka hliníkového absorbéra 0,40 mm v porovnaní so štandardnou hrúbkou 0,20 mm pri medenom obsorbéri plne kompenzuje nižšiu tepelnú vodivosť hliníka v porovnaní s meďou. Rozvody z medi umožňujú použitie štandardných prvkov zariadenia napríklad z mosadze alebo medi. Absorbér je vyrobený z hliníka a rozvody sú vyrobené z medi pomocou najnovšej laserovej technológie zvárania.

Zvláštnosti solárneho kolektora: - hliníkový absorbér a medené rozvody znižuje hmotnosť kolektora a jeho kúpna cena je až o 18 % nižšia v porovnaní s kolektormi s plne medeným absorbérom

- vaňa kolektora vyrobená z lisovaného hliníkového profilu bez zvarov pokrytá práškovým nástrekom šedo - hnedej farby RAL 7022

- sklenená tabuľa (prizmatické sklo) z najvyššej priepustnosti slnečného žiarenia U1 (91,6 %)

- zväčšená hrúbka hliníkového absorbéra 0,40 mm v porovnaní so štandardnou hrúbkou 0,20 mm pri medenom obsorbéri plne kompenzuje nižšiu tepelnú vodivosť hliníka v porovnaní s meďou

- usporiadanie medených rozvodov vo forme tzv . harfy ( paralelné zapojenie systému ) znižuje odpor prúdenia a tým aj zníženie spotreby elektrickej energie obehového čerpadla

- usporiadanie vo forme tzv. harfa umožňuje rýchle vyprázdňovanie glykolu v prípade prehriatia a stagnácie kolektora (bod varu a odparovanie)

- absorpčná vrstva - selektívny BlueTec oxid titánu a kremíka 95 % vysoká absorpcia a nízkou emisivitou 5 %

- nízke tepelné straty kolektora - tepelná izolácia z minerálnej vlny v spodnej časti o hrúbke 50 mm a po bočných stranách o hrúbke 20 mm

Možnosti osadenia solárneho kolektora Odporúčaný sklon solárneho kolektora je 30 až 60 stupňov . V prípade strechy s menším sklonom je možné použiť regulovateľné držiaky. Taktiež je možná inštalácia solárnych kolektorov na fasáde budovy , plochej streche alebo ukotvenia konštrukcie do zeme.

Účinnosť solárneho kolektora Solárne kolektory KS2100 TLP AC pomocou pokročilých technických riešení získali v testoch na Inštitúte SPF Rapperswil vo Švajčiarsku nadštandardné parametre. Optická účinnosť je 79,4 %.

Kvalita solárneho kolektora Solárne KS2100 TLP AC sú certifikované SOLAR Keymark , čo je potvrdenie kvality v súlade s požiadavkami STN EN 12975. Testami kvality, akým bol podrobený kolektor, sa zistilo že kolektor má životnosť minimálne 20 rokov. Solárne kolektory od firmy Hewalex sú inštalované a využívané viac ako 20 rokov nielen v Európe ale na celom svete.

Ohrievač Dražice OKC 500 NTRR/SOL

Ohrev teplej vody celoročne solárnym systémom s elektrickým alebo nepriamovýhrevným dohrevom napr. plynovým kotlom, alebo kotlom na tuhé palivá. Svojim menovitým výkonom zaručujú dostatočné množstvo TUV pre bytové jednotky, prevádzky, reštaurácie a podobné zariadenia.

 

Parametre ohrievača:

Typ OKC 500 NTRR/SOL
Objem [l] 467
Max. hmotnosť ohrievača bez vody [kg] 160
Výška ohrievača [mm] 1892
Priemer ohrievača [mm] 700
Max. prevádzkový pretlak v nádobe [MPa] 1
Max. prevádzkový pretlak vo výmenníku [MPa] 1
Max.teplota výhrevnej vody [°C] 110
Max.teplota teplej vody [°C] 95
Výhrevná plocha spodného výmenníka [m2] 2
Výhrevná plocha horného výmenníka [m2] 1,4
Tepelné straty [kWh/24 hod] 2,5

Prílohy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia