Kategórie
 
 
 
 
 
Pre 5-8 osôb

Solárna zostava GOLD 2 bez zásobníka

Kód produktu:SOL301
Dodacia lehota
Dodacia lehota: do 7 pracovných dní
Bežná cena: 4.620,00 € Uchytenie: vyber uhol strechy: 3.555,00 €
:

Solárny set GOLD 2 500 je určený k ohrevu teplej úžitkovej vody pre 5-8 osôb. Sada obsahuje päť trubicových kolektorov (60 trúbic) s celkovou absorpčnou plochou 6,4 m2, a všetky prvky potrebné na spustenie systému. Výnimkou je potrubie na prepojenie kolektorov so zásobníkom TÚV, ktoré je nutné doobjednať.

Zloženie trubicových kolektorov thermomax HP 400 v kompletnej sade zaručuje spoľahlivú prevádzku počas celej doby životnosti.

Zloženie zostavy:

Trubicový kolektor Thermomax HP 400 (60 trubic) 1
Pripojovacia sada thermomax ZPKR- sada kompenzátorov, záslepiek a t-kus s odvzdušňovacím ventilom 1
Čerpadlová zostava ZPS 18e-01 ECO- zostava s nízkoenergetickým čerpadlom, teplotnými snímačmi, elektronickým regulátorom, prietokomerom, tlakomerom, poistným ventilom uzatváracími kohútmi osadená do polystyrénového púzdra. 1
Expanzná nádoba ZNP 24DS - expanzná nádoba na glykol o objeme 24 litrov 1
Teplonosná kvapalina Termsol EKO -25°C 30l

 

Schéma zapojenia:

Trúbicový kolektor Thermomax HP 400

Solárne kolektory na ohrev vody HP 400 sú vysoko účinné kolektory typu Heat Pipe poskytujúce dokonalé riešenie v miestach, kde nie je dostupná ideálna poloha pre inštaláciu. HP400 je "suchý systém", ktorý sa odporúča najmä pre domáce použitie pre ohrev vody a je ideálny pre klimatické podmienky severnej Európy. Suché spojenie medzi rozvádzačom a trubicou umožňuje, že trubicu je možné ľahko inštalovať a vymieňať bez nutnosti vypúšťania systému.

Thermomax 400 HP 60 je vybavený 60 vákuovými trúbicami, ktorá majú priemer 65 mm. Ohrievacie médium (glykol) odoberá teplo z absorbéra nepriamo (Heat Pipe). Každá trúbica má nezávislý hydraulický prvok, ktorý uvoľňuje teplo cez kondenzátor glykolu. Kolektory sú určené pre prácu v malých ale aj veľkých solárnych zariadeniach. Vysoká prevádzková účinnosť pri vysokých teplotách je ideálna pri podpore vykurovania objektov. Ďalšou výhodou je pohodlie inštalácie (po jednej rúre) pri inštalácií kolektora v ťažko prístupných miestach, veľký sklon strechy atď.

Vákuová trubica solárneho kolektora Thermomax sa vyrábajú vo výrobnom závode Kingspan Environmental Ltd. v severnom Írsku. V súčasnosti je firma Kingspan jedným z mála európskych výrobcov vákuových trúbic, ktorá poskytuje najvyššie parametne na trúbicové kolektory. Plná automatizácia výrobnej linky zabezpečuje najvyššiu možnú presnosť, ktorá je nevyhnutne nutná pri 1-stenej vákuovéj trubice, kde je sklo pripojený ku kovu.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia