Kategórie
 
 
 
 
 
Pre 5-8 osôb

Solárna zostava GOLD 2 500

Kód produktu:92.10.04
Dodacia lehota
Dodacia lehota: do 7 pracovných dní
Bežná cena: 6.450,00 € Uchytenie: vyber uhol strechy: 4.960,00 €
:

Solárny set GOLD 2 500 je určený k ohrevu teplej úžitkovej vody pre 5-8 osôb. Sada obsahuje päť trubicových kolektorov (50 trúbic) s celkovou absorpčnou plochou 6,4 m2, ohrievač teplej vody s dvoma výmenníkmi o objeme 500 litrov a všetky prvky potrebné na spustenie systému. Výnimkou je potrubie na prepojenie kolektorov so zásobníkom TÚV, ktoré je nutné doobjednať.

Zloženie trubicových kolektorov thermomax HP 400 v kompletnej sade zaručuje spoľahlivú prevádzku počas celej doby životnosti.

Zloženie zostavy:

Trubicový kolektor Thermomax HP 400 (60 trubic) 1
Pripojovacia sada thermomax ZPKR- sada kompenzátorov, záslepiek a t-kus s odvzdušňovacím ventilom 1
Čerpadlová zostava ZPS 18e-01 ECO- zostava s nízkoenergetickým čerpadlom, teplotnými snímačmi, elektronickým regulátorom, prietokomerom, tlakomerom, poistným ventilom uzatváracími kohútmi osadená do polystyrénového púzdra. 1
Zásobník TÚV Dražice OKC 500 NTRR/SOL - zásobník TÚV s dvoma výmenníkmi s možnosťou vloženia elektrickej špirály 1
Expanzná nádoba ZNP 24DS - expanzná nádoba na glykol o objeme 24 litrov 1
Sada PC 200/300/400/500 - sada na prepojenie zásobníka s čerpadlovou zostavou 1
Teplonosná kvapalina Termsol EKO -25°C 30l

 

Schéma zapojenia:

Trúbicový kolektor Thermomax HP 400

Solárne kolektory na ohrev vody HP 400 sú vysoko účinné kolektory typu Heat Pipe poskytujúce dokonalé riešenie v miestach, kde nie je dostupná ideálna poloha pre inštaláciu. HP400 je "suchý systém", ktorý sa odporúča najmä pre domáce použitie pre ohrev vody a je ideálny pre klimatické podmienky severnej Európy. Suché spojenie medzi rozvádzačom a trubicou umožňuje, že trubicu je možné ľahko inštalovať a vymieňať bez nutnosti vypúšťania systému.

Thermomax 400 HP 60 je vybavený 60 vákuovými trúbicami, ktorá majú priemer 65 mm. Ohrievacie médium (glykol) odoberá teplo z absorbéra nepriamo (Heat Pipe). Každá trúbica má nezávislý hydraulický prvok, ktorý uvoľňuje teplo cez kondenzátor glykolu. Kolektory sú určené pre prácu v malých ale aj veľkých solárnych zariadeniach. Vysoká prevádzková účinnosť pri vysokých teplotách je ideálna pri podpore vykurovania objektov. Ďalšou výhodou je pohodlie inštalácie (po jednej rúre) pri inštalácií kolektora v ťažko prístupných miestach, veľký sklon strechy atď.

Vákuová trubica solárneho kolektora Thermomax sa vyrábajú vo výrobnom závode Kingspan Environmental Ltd. v severnom Írsku. V súčasnosti je firma Kingspan jedným z mála európskych výrobcov vákuových trúbic, ktorá poskytuje najvyššie parametne na trúbicové kolektory. Plná automatizácia výrobnej linky zabezpečuje najvyššiu možnú presnosť, ktorá je nevyhnutne nutná pri 1-stenej vákuovéj trubice, kde je sklo pripojený ku kovu.

Ohrievač Dražice OKC 500 NTRR/SOL

Ohrev teplej vody celoročne solárnym systémom s elektrickým alebo nepriamovýhrevným dohrevom napr. plynovým kotlom, alebo kotlom na tuhé palivá. Svojim menovitým výkonom zaručujú dostatočné množstvo TUV pre bytové jednotky, prevádzky, reštaurácie a podobné zariadenia.

 

Parametre ohrievača:

Typ OKC 500 NTRR/SOL
Objem [l] 467
Max. hmotnosť ohrievača bez vody [kg] 160
Výška ohrievača [mm] 1892
Priemer ohrievača [mm] 700
Max. prevádzkový pretlak v nádobe [MPa] 1
Max. prevádzkový pretlak vo výmenníku [MPa] 1
Max.teplota výhrevnej vody [°C] 110
Max.teplota teplej vody [°C] 95
Výhrevná plocha spodného výmenníka [m2] 2
Výhrevná plocha horného výmenníka [m2] 1,4
Tepelné straty [kWh/24 hod] 2,5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia