Kategórie
 
 
 
Kompletné zostavy
 
 
 
 

Vyberte si tú správnú zostavu pre váš domov - s nami   ušetríte nielen peniaze, ale aj cenný čas, rovnako ako   ochranu životného prostredia.

Fotovoltaická zostava obsahuje :

Fotovoltaické panely - potrebný počet podľa vybranej zostavy, Menič - podľa vybranej zostavy, DC prepínač - podľa vybranej zostavy, Prepínač AC - podľa vybranej zostavy, Kábel - podľa vybranej zostavy, Konektory MC4 - podľa vybranej zostavy a Konštrukciu na uchytenie - je tiež v cene, no po vytvorení objednávky Vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom vhodného typu podľa parametrov strechy.

 

 

 
 

Kompletné zostavy

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
Kompletné zostavy

Fotovoltaické (PV) panely umožňujú generovať miestnu elektrickú energiu priamou solárnou energiou. Sú súčasťou fotovoltaickej inštalácie, v ktorej sú aj iné komponenty, vrátane meniča, ktorý sa považuje za "srdce" systému. Fotovoltaické zariadenia ponúka Hewalex ako komplexné riešenie, ktoré obsahuje všetky potrebné prvky pre jeho vývoj.

Treba pamätať na to, že maximálny výkon fotovoltaickej inštalácie, napríklad 3 kWp, je podľa definície získaný za skúšobných podmienok tzv. STC (slnečné žiarenie 1000 W / m2, teplota okolia 25 ° C). Riešenia ponúkané spoločnosťou Hewalex umožňujú nadmerné rozloženie menovitého výkonu inštalácie zvýšením počtu solárnych panelov. Ponúkané meniče umožňujú až 20% nadmerné dimenzovanie menovitého výkonu solárnej inštalácie. Vďaka tomu sa predpokladaný výkon inštalácie dosiahne za reálnych prevádzkových podmienok a zvýšené zaťaženie meniča bude prispievať k dosiahnutiu maximálnej efektívnosti práce.

Fotovoltaické zariadenia môžu fungovať podľa rôznych pravidiel. Najčastejšie z praktických a ekonomických dôvodov sú tzv ON-GRID, tj pripojený k elektrickej sieti. V dôsledku toho je možné preniesť elektrickú energiu vyrobenú do rozvodnej siete a získať ju počas období zvýšeného dopytu na základe tzv. net-merania. Toto riešenie je zvyčajne ekonomicky výhodnejšie ako systém OFF-GRID, nezávislý na elektrickej sieti, v ktorej sú potrebné drahé batérie. Tretí typ inštalácie - hybrid kombinuje vlastnosti systému ON-GRID a systému OFF-GRID, ale z ekonomických dôvodov sa používa najmenej.

Výber FV zariadení by mal zohľadňovať najmä ročnú a dennú spotrebu elektrickej energie v budove. Množstvo elektriny vyrobenej počas roka by nemalo byť väčšie ako množstvo spotrebovanej energie v tom čase. Ekonomický efekt využívania solárnej inštalácie bude výhodnejší, čím viac energie sa bude v budove používať pravidelne. Voľba inštalácie môže byť vykonaná konzultáciou s odborníkom, ale môžete použiť aj online kalkulačku, ktorú spoločnosť Hewalex sprístupňuje na svojich webových stránkach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia